המתכון לזוגיות מוצלחת

מתנות לאישה: אין ספק שלהקשיב לבני הזוג, לוותר או לפרגן כשצריך, הם רק חלק קטן מהפאזל הגדול שנקרא יחסים, וישנם מספר עקרונות פשוטים שיכולים לעזור לכם להפוך את הזוגיות שלכם לטובה ואיתנה יותר. בדיוק באותו אופן שאנחנו משקיעים בכל דבר שחשוב לנו בחיים, כגון: קריירה, לימודים, יחסים עם החברים וכו’, גם טיפוח היחסים עם בני זוג חשובה מאד ודורשת השקעה ומאמצים.

מתנות לאישה

העניקו מתנות לבני הזוג שלכם בתדירות גבוה!

אני כבר יכול לדמיין מספר גברים שיפקפקו בכך, ויגידו שמדובר בקלישאות ושטויות, ושאין להם שום הוכחה אמפירית שיכולה להוכיח זאת.
יחד עם זאת, ממחקרים שנעשו לאחרונה, מסתבר שגם אם זה נשמע נדוש ולא משכנע, הענקת מתנות בתדירות גבוהה יכולה לשפר את היחסים בין בני זוג.
מספר לא מבוטל של אנשים ובמיוחד הגברים שבינינו, יגידו שקניית מתנות יקרות זה בזבוז של כסף. ולמען האמת אני די מסכים עם  זה, אך לשמחתנו, כדי לשמח ולגרום לאנשים שאנו אוהבים להרגיש מיוחדים, לא חייבים לקנות מתנות שעולות הון תועפות או מתנות שלא עומדות בתקציב שלכם.בעידן של אמזון, אייבי ואלי אקספרס, ניתן בקלות להזמין מתנות באינטרנט, בעלות כמעט אפסית. אין ספק שהדבר ידרוש טיפה יצירתיות וזמן, אך תחשבו על זה: תגרמו לאדם שאתם אוהבים להרגיש מיוחד ומאושר יותר. ישנם ימים או תקופות, שאנו רוצים להרגיש מיוחדים, וכדי לשבור את שגרת היום יום, הענקת מתנה או קבלת מתנה יכולה לרוממם את המצב רוח ולגרום לנו להרגיש מיוחדים. מדוע חייבים לזכות בלוטו, לרכוש מכוניות או נכסים, להתחתן או לנסוע לטיול ארוך בחו"ל כדי להרגיש שמחת חיים ומיוחדים? ניתן לומר למעשה, שכדי להרגיש מיוחדים, מספיק לפעמים לקבל מתנה קטנה ממישהו שאוהב וחושב עלינו, במיוחד כשמדובר בבני הזוג שלכם.

מתנות לאישה

נשים נוטות לזכור טוב יותר תאריכים מיוחדים כגון: באיזה יום הכרתם או נישאתם או כל תאריך אחר שמצייג אבן דרך ביחסים שביניכם. אל תשאלו איך הן עושות זאת, זאת פשוט עובדה. לשמחתנו הגברים, הפיתוחים הטכנולוגיים יכולים לסייע לנו לסגור לנו את הפערים הללו. ניתן להזין את כל התאריכים החשובים  באפליקציה בטלפון, באאוטלוק או בכל אמצעי אחר כדי לקבל תזכורת.

הקשיבו לבני הזוג שלכם!

כולנו מרגישים חכמים, ויודעים מה טוב לאחרים, בפרט כאשר מדובר בבני זוג שלנו.
יחד עם זאת חשבו לרגע, כמה קשה להקשיב באמת לאחר, ולבני הזוג שלנו בפרט?
בדרך כלל, כאשר אנשים "מקשיבים" לאחר, מדובר בשמיעה והאזנה סלקטיבית, ומנגנון הקשבה לא תמיד איכותי, מכיוון שהמאזין מכין תשובה או תגובה תוך כדי האזנה או ההקשבה.
מילת הקסם שיכולה לשדרג את היחסים שלכם, הינה הקשבה עמוקה לבני הזוג שלכם, מתוך סקרנות להבין באמת  למה בן הזוג מתכוון. לדוגמא, בסיום דבריו של בן או בת הזוג, ניתן לחזור במילים שלנו על מה שהוא אמר כדי לוודא שאכן הבנו את דבריו. אין תחליף להרגשה שבני הזוג שלנו מקשיבים לנו באמת ובכנות, בלי לשפוט ועם קבלת הרגשות שלנו כמו שהם.  אין מתנות לאישה או לגבר יקרים יותר מהקשבה והבנה אמתית של בן הזוג.

התמקדו בצדדים חיובים של בני הזוג שלכם!

ניתן לראות ממחקרים שעוסקים  ביחסים, שזוגות שהצליחו להקים מערכת  זוגית טובה ולהתמיד בה במשך שנים רבות, מדברים על מספר עקרונות בסיסיים הנדרשים לשם כך. אחד העקרונות היא היכולת להתמקד במה שטוב אצל בן הזוג ולא במה שפחות טוב או מפריע. במקום לחפש תכונות אופי שליליות, התמקדו בתכונות אופי חיוביות. ככל שתתייחסו בהבנה, בהומור, באמפטיה וברגישות, כך בני הזוג שלכם ירגישו בטוחים יותר, אהובים יותר ולא נתונים תחת ביקורת ושיפוט מתמידים.

מתנות לאישה

פרגנו וחזקו את בני הזוג שלכם!

זוכרים מדוע נחרבו שני בתי המקדש? בגלל שנאת חינם!
מה ההפך משנאה, קנאה וצרות עין? אהבה, פרגון לאחר, שמחה כנה ואמתית בהצלחתו של האחר.

הפכו לאנשים חיוביים ולמדו לעודד ולפרגן לאחר, במיוחד לבני הזוג שלכם. עידוד הוא אמנות לכל דבר. איך ניתן לדעת אם הצלחנו לרומם את המצב רוח של בני הזוג שלנו? התשובה הינה פשוטה מאד: אם מצב רוחו של בן או בת הזוג שלנו נעשה טוב או אופטימי יותר, כנראה שהצלחנו במשימה. לכל אחד מאתנו נדרש העידוד הנכון לו. יש מי שירצה הקשבה, חיבוק, עצה, אבל הרוב הגדול זקוק לכך שנזכיר לפעמים לו את התכונות הטובות שלנו, ואת המצבים בהם הוא טוב ומצליח בכל הדברים שהוא נוגע בהם. ישנה חשיבות לכך שהעידוד יתייחס למעשה עצמו ולא ישירות לבן הזוג.
לדוגמה, במקום לומר "את נהדרת ומקסימה" כאשר באותה שעה בת הזוג ממש לא מרגישה כך, יהיה לה קשה להתחבר לאמירה כזו, ניתן להגיד "משעשית, מצביע על כושר מנהיגות ויכול לקדם אותך בסולם המקצועי במהירות".

בחרו בחלומות ומטרות משותפות!

הפכים נמשכים זה לזה בתיאוריה, בפועל ניתן לראות שאנשים דומים בתכונות אופי והסתכלות על החיים נמשכים זה לזה. יהיה קשה עד בלתי אפשרי לשמר ולהצליח בזוגיות כאשר הערכים הבסיסיים של כל אחד מבני הזוג שונה לחלוטין. ישנה חשיבות מכרעת  לברר בעת ההיכרות, שהערכים החשובים ביותר לכל אחד לא מתנגשים אלה משלימים אחד את השני. קחו לדוגמא זוגות שבהם היא מאד רוצה ילדים, והוא עדיין לא מוכן נפשית לקחת אחראיות ילדים וכל מה שמשתמע מזה בשנים הקרובות.

מתנה מקורית

תבלו ותהינו ביחד!

אחד הדברים המכריעים שעלו במחקרים רבים שעוסקים בזוגיות, הוא המרכיב של הבילוי המשותף.
ככל שזוגות בילו יותר יחד בשעות הפנאי שלהם, כך הקשר שלהם התחזק.
ישנה קורלציה ישירה וחזקה מאד, בין הקרבה הפיזית לבין השיפור ביחסים בין בני הזוג.
זוגות שהעידו על זוגיות מוצלחת, הצביעו על תחביבים משותפים רבים, ועל היכולת שלהם לבלות, ליהנות ביחד. והכי חשוב שתזכרו שאין מתנות לאישה או לגבר טובים יותר, מהבנת הצרכים והקשבה של הצד השני.

השארת תגובה