מתנות לגבר 16- הערך של הענקת מתנות בארגונים

מתנות לגבר :  הערך של הענקת מתנות בארגונים

עבור חברות יפניות, מתנה ארגונית נותן הוא נצחי כמו שזה חשוב. מנהג מושרש עמוק, זה לעתים קרובות כרוך סכומי כסף עצומים להיות מנוצל על מתנות ראוותניות, טקסים מסורתיים כגון התייחסות למה שאתה נותן כמו "יום שני" – פריט חסר משמעות, למרות ההוצאות ואת הזמן שאתה בוחר את זה, כדי לציין כי מערכת היחסים שלך היא הרבה יותר יקר מאשר כל מתנה. מתנה ספציפית היתרונות העסקיים שיכולים להיות שנצברו מתנת מתנות ארגונית הן סעפת, מ פרודוקטיביות מוגברת לשביעות רצון העובדים לאריכות ימים ביחסים עם הלקוחות. מתורגל היטב בהתאם לאתיקה העסקית, זה יכול להיות חלק חיוני של תוכנית תגמול הצוות שלך או הסדרי האירוח. עם זאת, ישנם שיקולים שיש לזכור, מאיזה סוג של מתנה מתאים אם זה יכול להיות .באופן כללי אתה יכול לחלק מתנות ארגוניות לשתי קטגוריות – אלה אשר ניתנים חיצונית, ללקוח או שותף החברה, ואלה אשר ניתנים באופן פנימי, ליחידים או קבוצות של הצוות שלך.

מתנות ארגוניות חיצוניות

ישנם שני יתרונות עיקריים במתן מתנות לגבר ביום יום ולא בהרכח בחגים וימי אהבה. – ראשית, אתה יכול למשוך לקוחות חדשים ולחזק את תדמית המותג שלך, ושנית אתה יכול גם לבנות קשרים טובים יותר עם הלקוחות הקיימים שלך. עסקים רבים בוחרים להציע מתנה זולה יחסית כהקדמה לשירות שלהם . אלה יכולים לנוע בין ממותגים קפוצ 'ונים, כובעים או נייר מכתבים במשרד חילק בכנסים ואירועים, ספרים אלקטרוניים וצורות אחרות של הטכנולוגיה ניתנה משם כאשר מישהו מתקשר אליך לקבלת הצעת מחיר או לרשום את כתובת הדוא"ל שלהם. הם דרך שימושית להרחיב את בסיס הלקוחות שלך, ליצור הפניות חדשות ולשמור על תדמית המותג שלך ואת ההודעה מול המוח. לחלופין, ייתכן שיהיה לקוח מועדף כי אתה עובד עם כמה שנים, ולהרגיש את הצורך לתגמל את המנהג שלהם. במקרה זה, ייתכן שתרצה לשקול צורה יקרה יותר של מתנה, כגון סל של מזון, מקרה של יין, או פעילות כמו ארוחת ערב והצגה. חשוב כי זה לא צריך לראות כמו העדפה או צורה של שוחד, אלא רק דרך לומר תודה. מתנה מיוחדת מתנות החברה

רוב העסקים מקווים למשוך את הטוב ביותר, אנשים או לשמור על שביעות רצון העובדים המורל, להשתמש בשילוב של שכר מתאים ומערכת של הטבות. הטבות נפוצים הצוות לעתים קרובות נע בין כיסוי לבריאות הילד כדי "שמיכת ימים", אבל הם גם באופן קבוע לקחת את הטופס של מתנות החברה. למה ככה? זה לא פשוט בגלל שהם גורמים לאנשים להרגיש מוערכים, אלא גם משום שהם יכולים להציע ערך משמעותי לעסק עצמו. בדוק למעלה 5 סיבות, מדוע חשוב להגביר את ההכרה עובד תוכנית תגמול. הענקת מתנות חברותיות כאשר מדובר בחגיגה של יום הולדת, יציאה לחופשת לידה / לידה, או פרישה, עבור החברה שלהם כדי לתרום מתנה עבורם. אולם מעבר לכך, מתנות ניתנות לעתים קרובות כאמצעי תמריץ צוות, או לעזור להם להתחבר אחד עם השני.

רמז הוא שם – מתנות לא צריך להיות מוצע כפרס כדי לנצח, כי אז אם הצוות שלך לא להכות את היעד, אולי על ידי שום אשמה משלה, ואת הפרס הוא נסוג, זה יכול בקלות להוביל טינה . במקום זאת, אם החברה מרגישה כי הצוות שלה עשו היטב את הגב שלהם, נותן מתנות יכול להיות מפתיע ומעריך הרבה. tinggly אזור אחר שבו מתנות הארגונית ידועים להיות מעולה על שיפור המורל צוות הלכידות של החברה היא כאשר הם כרוך צורה כלשהי של בניית צוות. בעבר הסתכלנו על מתנות כגון נייר מכתבים ממותגים או בגדים כדי להינתן באירועים חיצוניים, או מתנות פיזיות יקרות כדי להינתן ללקוחות. אך מחקרים מדעיים הראו כי החוויות מייצרות גם מתנות מצוינות, וכאשר הם מביאים עובדים יחד, בין אם הם מנהלים בכירים או עובדים ברמה נמוכה יותר, או באופן אידיאלי שילוב של השניים, זה יכול להוביל לפיתוח ושיתוף של רעיונות ומיומנויות . דוגמה טובה יכולה להיות חברה מחוץ יום, סוג של נסיגה, שבו הצוות עשוי להתבקש לבצע סדרה של משימות בקבוצות מחוץ להסדר העבודה הרגיל שלהם, עם אנשים מחלקות שונות.

זהו סוג של אירוע שבו מנהיגות לא ידוע, פתרון בעיות ועבודת צוות איכויות לעתים קרובות לבוא לידי ביטוי, המאפיינים שאם מזוהים בהצלחה ניתן לשים לשימוש טוב חזרה למשרד.

זה גם מקרה מושלם של איך לתת מתנה לעובדים שלך יכול לגמול את העסק שלך פי עשרה.

מתנות לגבר
מתנות לגבר

 

השארת תגובה