מתנות ליום הולדת 23 – חשיבותה של עזרת לזולת ואהבת האחר

מתנות ליום הולדת :חשיבותה של עזרת לזולת ואהבת האחר

מתנה של אדיקות וחשיבותו לעזור לנו לאהוב את אלוהים ואת השכן

מהי מתנה של אדיקות וחשיבותה לעזור לנו לאהוב את אלוהים ואת השכן שלנו?
מהי אדיקות?
לדברי האפיפיור הקדוש גרגורי, האדיקות היא לתת עבודת פולחן לאלוהים על ידי ההכרה אלוהים כמו אבא שלנו, מעריץ ו לסגוד לו בכבוד ואהבה, ולהרחיב כבוד זה ואהבה לכל בני האדם, כילדים של אותו אבא.

כמו הרומאים 8: 14-15 מזכיר, "כל מי מודרך על ידי רוח האלוהים הם בני אלוהים", כולנו צריכים באמת שואפים להיכנס יחסים אינטימיים ואינטימיים של חסד עם אלוהים, בדיוק כמו היחסים בין האב ואת הבן.

עכשיו, מתנה של חסד הוא חשוב. השישית של שבע מתנות של רוח הקודש, זה עוזר לנו לחיות את חיינו כמו אנשים מלאים ומלאים. הוא מושך אותנו אל המיסה ומבקש מאיתנו להתפלל, גם אם לא נרצה לעשות זאת. מתנה זו מעוררת, במעמקים העמוקים של יצורינו, תחושה תוססת של הערצה ויראת כבוד לאלוהים.

זוהי מתנה של חסד אשר מטפח את המאפיינים הרוחניים הבאים:
1. לכבד את אלוהים כאבא אוהב ורחום.
2. לתרגל ציות אוהב לתורתו ומצוותיו.
3. לאהוב ולהיות חיבה לכל הבריאה של אלוהים.

כאשר אנו מבינים ומאפשרים למאפיינים הללו לגדול בנו, נתחיל להתקרב תפילה או פולחן בחגיגות אוכריסטית באהבה שמחה.

עם זאת, אנו עשויים להתמודד עם אתגרים וקושי מלא מעריץ את אלוהים ואת קיום מצוותיו. זוהי תוצאה של ספק, חוסר אמונה, חמדנות, קנאה, תאווה וכו 'וזה מה שאנחנו יכולים לכנות "החטא הקדמון", כלומר זה שם כולנו. בגלל זה, אנחנו אומרים 'לא' לאלוהים.

אבל "לא אומר לאלוהים הוא לא סימן לרצון חופשי אלא לאופן שבו אדם עדיין זקוק לריפוי כדי להיות חופשי"

כאשר אנו לובשים את גלימת האדיקות, אנחנו במקום, למעשה לממש את הרצון החופשי שלנו לומר "כן" לאלוהים, להיות במערכת יחסים אוהבת עם אלוהים ואת השכן שלנו.

הענקת מתנות מעניקות לנו הרגשה טובה בכלל, ואילו הענקת מתנות ליום הולדת לילדים קטנים מעניקה לנו אהבה ותחושת סיפוק מיוחדת. האדיקות עוזרת לנו לזהות את אלוהים האב, וכדי לאהוב אותו בחזרה – כילדים של אלוהים על ידי ביצוע תורתו. זה סוג של חופש מזרז אותנו רוצה לעשות מה נעים לאלוהים.

מה נעים לאלוהים?
תורתו של ישוע מתבטאת בבירור באושרים בדרשת ישוע על ההר (או אם אנחנו יכולים להגדיר את זה, את "עמדות יפה").

כדי להשוות זאת, ג 'רי רובינסון הרהורים התנ"ך שלו גם יצר את ההשוואות הבאות כדי להראות לנו בצורה ברורה יותר, איך הדרכים של גברים שונים מן הדרכים של אלוהים.

 

מתנות ליום הולדת

מתנות ליום הולדת

השארת תגובה