מתנות ליום הולדת 26 :תרבות הענקת מתנות

מתנות ליום הולדת :תרבות הענקת מתנות

אומנות הענקת מתנות בסין

אנשי עסקים מערביים רבים שבאים לסין בפעם הראשונה סביר להניח להתבונן המנהג הסיני של מתן מתנות לחברים, עמיתים, ושותפים עסקיים. עם זאת, סביר גם כי אלה אנשי עסקים אותו יהיה קשה להבין מדוע הסינים לתת מתנות ואת כללי הנימוס מאחורי בפועל של מתן מתנה. מתי צריך לתת מתנה בסין? אילו סוגים של מתנות מקובלות? וכיצד לתת מתנה שונה מ מתן שוחד? במאמר זה כל מושגי הליבה הקשורים במתנה מתנות בסין נבדקים כדי לספק אנשי עסקים מערביים יהיה מידע רלוונטי שהם יצטרכו בהצלחה לתת מתנות בסין.

מאמר בנושא: למד כיצד לתת מתנות

תרבות הענקת מתנות
בסין יש תרבות עתיקה שקועה במתן מתנות ליום הולדת , המבוססת בעיקר על כבוד, יחסים וטקסים – שמטרתם לשמור על הרמוניה בתוך משפחתו, רשת חברים, עמיתים וחברה בכלל. מתנות לשחק תפקיד מפתח זה כפי שהם מאפשרים לאנשים הסינים לא רק להפגין את הכבוד שלהם זקנים וממונים אלא גם לאפשר להם להראות את המחויבות שלהם ואת ההתלהבות לשמור על יחסים הדוקים עם בני משפחה וחברים.

"מתן מתנה הוא הכרחי כדי לשמור על יחסים עם לקוחות ולשמור על השפעה עם פקידי ממשלה, אחרת זה מאוד קשה לקיים את היחסים האלה."

-מייקל צ'ין, מנהל, שנחאי

מתנות גם לשחק תפקיד חשוב בעת בניית רשתות יחסים חדשות עם אנשי עסקים אחרים. בעבודה, ניתן לתת מתנות בפגישות רשמיות עם פקידי ממשלה, כמו גם בעת פגישה עם לקוחות ושותפים עסקיים פוטנציאליים. מחוץ לעבודה, מתנות ניתנות על מגוון רחב של אירועים שונים כולל חגים, ימי הולדת, ואירועים מיוחדים. הבנה מורכבת יותר של מושג מתן מתנה לא רק כוללים מתנות, אבל טובות וסוגים אחרים של סיוע או טובות גם כן. אמנם נכון כי מתנה היא רק מתנה, מה שחשוב יותר הסינים היא המשמעות מאחורי המתנה (למשל, כבוד שלך, מחויבות, מסירות וכו '). לכן, בעולם העסקים הסיני, מתנות פיזיות הם לעתים קרובות intermixed עם ארוחות, קריוקי, ומחמאות.

מתנות מתקבלות על הדעת
מתנות בסין, שוחד בסין ישנם סוגים שונים של מתנות שניתן לתת לחברים הסינים ושותפים עסקיים. קודם כל, מתנה ממקום מגוריכם או מאזוריכם תלך כמעט תמיד; רוב הסינים אין הזדמנות לנסוע לחו"ל ולכן מתנות ממדינות אחרות, במיוחד אלה שלא ניתן לרכוש בקלות בסין, מוערכים מאוד. מאכלים אזוריים הם גם בחירה טובה הן מתוך סין והן מחוץ. אנשי עסקים מקומיים רבים (לא עסקים) נהנים מאוד מעישון ושתייה. לכן ביצוע מתנה של אלכוהול או מוצרי טבק מארץ הבית שלך יהיה גם בברכה בחום.

יין, סיגריות או סיגרים מסין מקובלים אף הם, אם כי יהיה זה נבון לבחור מותג ידוע עם תג מחיר יקר יותר. מתנות מומלצות אחרות כוללות פירות, מזון, ותוספי בריאות. חבילות של אגוזים וזרעים הם מתנות נפוצים בסין, במיוחד מפריפריה, ואפרסקים נחשבים להגדלת אריכות ימים. תה, במיוחד תערובות נדירות ומבוגרות יותר, הם touted עבור היתרונות הבריאותיים שלהם, וכן תוספי תזונה סינית מסורתית מוזמנים גם.

עם זאת, ישנם גם מתנות מסוימות, כי יכול להיות (אם כי לא תמיד בסין המודרנית) נתפס כמו טאבו ולכן יכול לחמצת ידידות ניצני או יחסים עסקיים. שעונים (אם כי לא שעונים) יש להימנע, כמו המילה לשעון בסינית יכול להיות קשור למוות. אגסים יש להימנע, כמו המילה אגס בסינית נשמע כמו המילה הסינית לעזוב או פרידה. מטריות גם להחזיק ניסוח זה יכול להיות קשור עם שבירת ידידות או שותפות והם הטובים ביותר לא ניתנת מתנה רשמית. במיוחד עבור גברים, כובעים ירוקים הם לא בחירה טובה כמתנה – אלה ניתנו היסטורית על ידי בעלים על ידי נשים בוגדניות. כאשר ספק על רעיונות מתנה, אתה יכול גם לבדוק עם חבר או חבר סינית.

באדיבות ובדדיות
הסינים יש לומר, "באדיבות דורש הדדיות" או, וזה משחק תפקיד חשוב בהקשר של מתן מתנות. היחסים בין שני אנשים סינים מתחזקת על ידי מעשים כגון מחוות ידידותיות, מתן מתנות, מתן טובות, וכן ליהנות מארוחות יחד. עם זאת, שלא כמו כמה מדינות המערב שבו מעשה מתן מתנה הוא חופשי יותר או מזדמנים, בסין כדי לשמור על יחסים שווים והרמונית יש לשמור על המספר.

"אתה צריך להיות זהיר בעת שימוש" לי שאנג וואנג לאאי "במקום העבודה כדי להבטיח שזה לא יהיה שוחד. אם מישהו נותן לי מתנה, אבל אני מרגיש שהערך גבוה מדי, אז אני אסרב. בחיי האישיים, אני תמיד

מתנות ליום הולדת

מתנות ליום הולדת

השארת תגובה